Naši psi

 

Datum úmrtí - 6.2.2010

Čelza“ vplula do mého života více méně náhodou. Když odešel poslední afgán, zůstala doma pouze hlídací rotvajlerka. Roky strávené s afgány a smutné oči osamělého psa mě dovedly k rozhodnutí – bez chrta to nejde…Fotka sloughi v časopise mě úplně fascinovala a do měsíce byla Čelza doma. Vždy byla, je a doufám, že ještě dlouho bude „první dámou“ naší smečky. Naprosto bezkonkurenční a jedinečná fena, s klidným svědomím mohu říct, že lepšího psa neznám.

Datum úmrtí: 27.12.2014

Dahunka je dáreček. Skutečně povedený. Čelzina polosestra, která vždy toužila obsadit její výsostné postavení. Zcela nekonfliktní povahou si získala vždy každého a když z roztomilého uzlíčku vyrostla nádherná slečna, věděla jsem, že toto je „top“ – exteriérová dokonalost + železné zdraví – kombinace záviděníhodná. Nutno podotknout, že v naší smečce nejvíce fixována na rodinu.

 

Jedno Čelzino dítě muselo zůstat doma. Akabka byla nejmenší z vrhu a byla černá. Vždycky jsem byla přesvědčena, že k saharskému slunci patří jen písek. Ale kolik může mít odstínů! Dokonalá černá sloughi svou elegancí, vznešeností a graciézním pohybem, který právě barva skvěle podtrhne, s přehledem vítězí nad celou paletou ostatních barev. Akaba je mazlíček. Svou oddanost dokáže projevit až neskutečnou mimikou, řečí těla , doplněnou zvukovým projevem. K cizím rezervovaná, doma přítulná jako kočka – prostě naše.

 

dddd

Datum úmrtí: 2.3.2016

Tenhle uzlíček jsem si jela vyzvednout do Srbska když jí byly tři měsíce. O nutnosti mít doma zase "mladou krev" jsem již přemýšlela dlouho. Moje milovaná Čelza je už třetím rokem v psím nebíčku a tak jsem si z vrhu Dahunčiné dcery vybrala to nejsvětlejší zvíře, které by mi ji aspoň lehce připomínalo :) 
Ali je rarášek, ale díky vydatné pomoci mých stařenek Dahy s Akabkou, se začlenila do smečky naprosto přirozeně. Akabka při štěněcích hrátkách očividně omládla, snad kapku žárlí, ale jinak je to tetička miliónová. Laskavá pomoc babičky Dahy má spíše výchovný charakter. Každou chvíli nevycválanou slečnu napomene a ta lehce couvne, dá hlavu na stranu, jako by říkala: ano? tohle se vážně nedělá?
Alzena je prostě štěně jako každé jiné. V tuto chvíli je ještě brzy jí plánovat nějakou "kariéru". Věřím, že nám bude hlavně báječnou společnicí, bude nám dělat radost, prostě nám spolu bude dobře :)

 

 

 

Visual Lightbox

 

 

 

Náhodná Fotogalerie

 

 

C´CHEMALA

Bohemia Genao

 

DAHIJA

Bohemia Genao

 

AKABA AG

Dalvit

 

ALZENA

 

 

BADRA

Shubah al Warda

 

Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank Zjistit Jyxorank TOPlist